Uzman baca-depo-çatı-ilaçlama logosu

Uzman Haşere İlaçlama Servisi

Yaşam alanlarımızda ortaya çıkan haşere problemleri sağlıksız yaşam koşullarına neden olurlar. Bu haşerelerin zararları sağlığımızı tehdit etmekle sınırlı kalmaz. İşletmelerde müşteri kayıplarına ve bunun doğal sonucu olarak da maddi kayıplara neden olur. Tel: 0 (216) 345 8577


Hepsi sevimli değildir
Her zaman arayabilirsiniz

UZMAN İLAÇLAMAYLA HAŞERELERDEN KURTULUN


Neden UZMAN?


Çünkü, en son teknoloji ürünü haşere ve kemirgen kontrol sistemleri ile sektörümüzde en iyi olmanın iddiası ile araştırmalara yapıyoruz. DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) ve T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı insektisitler kullanıyoruz.


Haşere kontrolünde eğitimli, başarılı, deneyimli yönetim ve teknik servis ekibi ile çalışıyoruz. Kalıcı- kesin çözüm paketleri sunuyoruz.Haşere ve kemirgenler ile mücadele de işletmemizin ihtiyaçlarını yerinde belirliyoruz. Sistemli rapor sunuyoruz.


UZMAN KİMLİĞİ VE ÇALIŞMA TARZI Genç, dinamik, yaratıcı ekibiyle haşere mücadelesinde başarısını kanıtlanmıştır. UZMAN kimliğini oluşturan temel faktör müşteri memnuniyetidir. Başarımızın sırrı müşterimizin memnuniyetinde gizlidir.


İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?


Haşere sorunlarından kalıcı olarak kurtulabilmek için üç ana mücadele yöntemi kullanılmaktadır. Bunlar sırası ile Kimyasal Mücadele, Biyolojik Mücadele ve Fiziksel Mücadele yöntemleridir.

Haşere-Fare
Fare

Çok hızlı kaçabilen ve çok hızlı üreyen hayvanlardır, yeryüzünün bütün karalarına dağılmışlardır.

Haşere-Hamam-böceği
Hamam Böcegi

Çok farklı ortamlara adapte olup yaşayabilir, en çok bina içlerinde nemli ve ılık ortamları tercih eder.

Haşere-Karınca
Karınca

Tropik bölgeler çoğunluk olmakla, buzullar hariç hemen hemen dünyanın her tarafında yaşarlar.

Haşere-Pire
Pire

Vebanın insanlara bulaşmasında baş roldedir. Ortaçağ Avrupasının 1/4 nin ölümüne neden olmuştur.

Haşere-Sivrisinek
Sivri Sinek

Çift kanatlılar (Diptera) takımının Culicidae familyasından kan emici zararlı böceklerin ortak adıdır.

Haşere-Kene
Kene

Ot ve ağaçlarda, parazit olarak insan, koyun, köpek gibi canlıların derileri üzerinde yaşarlar.

Haşere-Örümcek
Örümcek

Eklembacaklıların örümcekler takımındandır. Hemen hemen dünyanın her tarafında yaşarlar.

Haşere-Akrep
Akrep

Vücutları sert bir tabaka ile örtülü, kıvrık kuyruğunda zehir iğnesi bulunan eklembacaklılardandır.

Haşere-Gümüş Böceği
Gümüş Böceği

Nem açısından zengin yerlerde yaşamayı severler. Mutfak ve banyo gibi yerleri mesken edinirler.

Haşere-Ağaç Kurdu
Ağaç Kurdu

Çoğunlukla serin ve rutubetli iklim şartlarında görülen, her türlü ağaç malzemeye musallat olurlar.

Haşere-Meyve Sineği
Meyve Sineği

Posa ve üzüm sineği olarakta bilinen sinek olmuş ve ya olgunlaşmamış meyvelerle beslenirler.

Haşere-Tahta Kurdu
Tahta Kurusu

Yalnızca memelilerden ve kuşlardan kan emerler. Kan emmek için geceleri ortaya çıkarlar.

Yaptığımız İlaçlama Çeşitleri


İnsanlara, insan faaliyetlerine veya insanların kullandıkları veya ürettikleri ürünlere; hayvanlara yada çevreye yönelik istenmeyen veya zararlı etkileri olan her türlü organizmayı, ileri olan her türlü organizmayı, bir veya birden fazla aktif madde içeren, kimyasal veya biyolojik açıdan herhangi bir hedef organizma üzerinde kontrol edici etki gösteren veya hareketini kısıtlayan, zararsız kılan, yok eden aktif madde ve preparatlarına denir.


İnsektisit:Haşere mücadelesinde kullanılır.
Rodentisit:Fare, sıçan ve diğer kemiricileri kontrol etmek için kullanılır.
Mollusisit:Sümüklüböcek gibi yumuşakçaları kontrol etmek için kullanılanılır.
Repellent:Pire gibi omurgasız yada kuş gibi omurgalı zararlı organizmaları ortamdan uzaklaştırmak için kullanılır.


Böcekleri; yumurta, larva, nimf, pup ve ergin dönemlerinde diğer zararlı etmenleri ortadan kaldırmak amacıyla kapalı bir ortamda gaz halinde kimyasal bir madde (Fümigant) verme ve belirli bir süre gazı bu ortamda tutarak ortadan kaldırma işlemine denir.


FUMİGASYONUNUN GAYE VE ÖNEMİ:
Fümigasyon her türlü bitkisel ve hayvansal kaynaklı ürünler ile diğer materyalleri zararlı etmenlerden arındırarak bu etmenlerin tahribatını ve ürün kaybını önlemek suretiyle ürünün sağlıklı halde bulunması amacını gerçekleştirmektedir. Bu işlem insektisit, fungusit, rodentisit, nematosit ve akarisitlerle mücadelenin güç ve imkansız olduğu hallerde baş vurulan son çaredir. Şirketimiz kullandığı kimyasal maddeleri titizlik göstererek kullanır.


İlaçlama firmamız Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün 15.02.2012 yılında aldığı karara göre uluslararası çalışan taşıtlarda ve giriş noktalarında uygulayacağı ilaçlama işlemlerine ait yetki belgesini alarak gemi ve uçaklarda ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemi vermektedir.


Gemi, Yat, Kuru Yük Gemisi, Tanker Gemiler ve Uçakların haşere ilaçlama, dezenfeksiyon hizmetleri yapılarak uluslararası geçerli ingilizce rapor verilmektedir. Gemiler her türlü haşere için uygun ortamlara sahiptirler. Nemli,karanlık, rutubetli, sıcak ortamlar haşerelerin tamda istediği şartları oluşturarak çoğalmalarını sağlamaktadır. Bazı haşerelerin gemi hijyenine ve gemi sağlığına zarar vermeleride hiç göz ardı edilecek bir etmen değildir.


Gemilerde personallerin sağlığı yolcu gemilerinde ise hem personallerin hem yolcuların sağlığı için yılda en az 1 kere ilaçlanması 2 kere de kontrol edilmesi gerekmektedir.