Uzman baca-depo-çatı-ilaçlama logosu

Çatı Çözümleri

Çatı izolasyon ve tadilat işlemleri gerek ısı yalıtımı gerekse bakım onarımını yapan bir şirketiz. Firmamız 1997 yılından bu yana uzmanlıkla işlem yaptığı bu sektörde pek çok kişiyi memnun etmiş pek çok çatıyı sağlığına kavuşturmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
Tel: 0 (216) 345 8577
çatı yapımı karikatürü
Çatınız Aktarılıyor

Çatı Tadilatı İzolasyonu


Çatı Çözümleri Nedir?


Çatı çözümleri çatı yalıtımında, çatı oluklarının açımında, kiremitlerin onarılması ve gözden geçirilmesi hususlarında hizmet veren bir şirket kolumuzdur. Kiremitlerde yıllar içerisinde oluşan deformasyon binaların ısı yalıtımında sorunlara neden olmaktadır. Apartman giderlerinde zaman içerisinde oluşan pislik tıkanmalara neden olmaktadır. Bu olukların açılması ve temizlenmesi için bize ulaşabilirsiniz.


Çatılarımızın Önemi Nedir?


Çatılar binalarımızı yağmura, kara, sıcağa, soğuga karşı koruyan binalarımızın en önemli parçalarından biridir. Çatıda kırılan yıpranan elemanların değişimi, tadilatı yapılması ve izolasyonun iyileştirilmesi konularında yardımımıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca son teknolojik ürünler kullanılarak binanıza şıklık kazandıran ürünler ile göz zevkinize de hitap edecek terkliflerle sizinleyiz.

Çatı kiremit dizimi
Kaliteli Çatı

Çatı tadilatında ve ya yapımında kullanılacak ürünler o iklim şartlarına uygun ve kaliteli malzemelerden yapılması işlemin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Çatı-oluk temizliği
Çatı oluklarının tıkanması

Oluklar yıllar içerisinde tıkanarak suyun geçemez hale gelmesiyle sonuçlanır.Temizlenmesi çatıya verilecek ekstra yükü hafifletecektir.

Çatı izolasyon işlemleri
Neden İzolasyonlu ürünler?

Çatı ve ya terasların izolasyonu her ne kadar bina izolasyonu kadar etkili olmasada evinize ısınma ve hatta serinlik bakımından da fayda sağlayaraktır.


Çatılara Uyguladığımız İşlemler


Çatı yapımında izlenecek bazı yollar ve araçlar vardır. Bunların bazılarını hep beraber görelim;
Mahya:Çatının iskeletlerinin bir arada durmasını sağlayan omurgadır.
Lambri:Çatı iskeletinin üzerini kaplamaya yarayan ufak çıta bütünüdür.
İzocam:Isı yalıtımında kullanılan bir elementtir.
Osb:Isı yalıtımıyla su yalıtımını ayıran parçadır.
Mebran:Çatıya sızıcak suyu iç kısımlara geçmemesi için kullanılan ayraç.
Shingle:Türkiye'de daha çok kiremit kullanılarak yapılan bu işlem hem bir yalıtım hemde görsel yönden kullanılan bir araçtır.


Binanız da yaşam kalitenizi yükseltip, ısınmaya az ödeyerek çok verim almak hiçte zor olmayacak.Teraslardan ve çatılarınızdan girecek olan soğuk hava kışın sizin için bir çile şeklinde geçmesini sağlayacak; yazın ise izolasyon olmamasından dolayı sizin için bunaltıcı geçecek bir yaz ayını size vaad edecektir.
İzolasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli araçlardan biride kalitedir. Şirketimizde kullanılacak her materyal kaliteli ve garantilidir. İzolasyon sadece sıcak veya soguktan korunmak için değildir her an oluşabilecek yangınlarda alevlerin yayılmaması için gereklidir.
Siz siz olun kaliteden ödün vermeyin!


Yağmur oluklarınızın tıkanması ve ya kirlenmesi sonucunda bu olukların kırılması parçalanması ve kopmasına neden olabilir. Böyle bir olayın meydana gelmesi durumunda ufak bir temizleme yapılmaması maddi olarak daha büyük kayıplara neden olabilir. Hatta çevrenize istemedende olsa zarar verebilirsiniz.